Niečo o rukaviciach

Nitrilové Rukavice

Často Kladené Otázky A Odpovede

Komplexný sprievodca nitrilovými rukavicami.

 

Čo sú nitrilové rukavice?

Nitrilové rukavice sú rukavice na ochranu rúk. Materiál rukavíc je zlúčenina nazývaná nitril, čo je chemicky odolný a zároveň materiál odolný proti prepichnutiu. 

Z čoho sú vyrobené nitrilové rukavice?

Nitril je syntetický kopolymér vytvorený kombináciou akrylonitrilu a butadiénu. Ďalší krok spracovania v procese vytvárania rukavíc bol pôvodne dôvodom, prečo keď sa nitrilové rukavice prvýkrát dostali na trh, boli také drahé v porovnaní s latexom. Technologický pokrok však viedol k nákladovo efektívnejším postupom pri výrobe nitrilových rukavíc. Nitrilové rukavice sú teraz rovnako dostupné ako latexové rukavice. Nitrilový materiál má tiež nižšiu mieru alergie ako latex. 

Na čo sa používajú nitrilové rukavice?

Nitrilové rukavice bežne používajú mechanici a technici. Čierna farba ich predurčuje aj pre kaderníčky, taterov alebo akúkoľvek prácu, ktorá si vyžaduje elegantné rukavice.

 

 

Sú nitrilové rukavice MERCATOR GOGRIP vhodné pre mechanikov?

MERCATOR GOGRIP nitrilové jednorazové rukavice sú vhodné najmä pre mechanikov a tešia sa čím ďaľej väčšej obľube nielen v autoservisoch ale aj vo výrobných linkách a všade tam, kde si dajú záležať na kvalitu.

Sú nitrilové rukavice bezpečné pre potraviny?

Nitrilové rukavice sú bezpečné pre potraviny podľa potravinových noriem. Nie všetky rukavice však majú certifikáciu HACCP pre potraviny, preto sa pred použitím nitrilových rukavíc na potraviny vždy poraďte s výrobcom.

 

Neobsahujú nitrilové rukavice BPA?

Nitrilové rukavice sú bez BPA, bez latexu, bez ftalátov, bez vinylu, bez MBT a často bez prášku.

 

Sú nitrilové rukavice vodotesné?

Áno, nitrilové rukavice sú vodeodolné. Nitrilové rukavice majú tiež silnú chemickú odolnosť. Nitril je odvodený z gumy, takže je prirodzene vodeodolný.

Zdroj: wwwpixabay.com

 

Ako dlho vydržia nitrilové rukavice?

Nitrilové rukavice vydržia dlho, no ako každý prírodný produkt sa časom znehodnotia. Aby vaša krabica nitrilových rukavíc vydržala po celú dobu životnosti, uložte ich mimo priameho slnečného žiarenia a tepla.

 

Pred čím chránia nitrilové rukavice?

Nitrilové rukavice chránia ruky nositeľa. Nitrilový materiál chráni ruky pred akoukoľvek kontamináciou a tiež zabraňuje používateľovi kontaminovať akýkoľvek predmet alebo povrch, ktorého sa dotýka. Nitril je vodotesný, odolný voči mastnote, olejom a hlavne chemikáliám. Odolný voči celému radu bežných chemikálií a látok. Nitrilové rukavice sa tiež bežne používajú v lekárskom priemysle kvôli ich vysokej odolnosti proti prepichnutiu a dobrej pevnosti.

 

Sú nitrilové rukavice nepriepustné?

Je dôležité si uvedomiť, že nič nie je nepriepustné navždy. Nitrilový materiál má vyššiu chemickú odolnosť ako v porovnaní s latexovým materiálom, hoci niektoré chemikálie nakoniec prejdú, najmä chemikálie silného stupňa. Pre každodenné pracovné rukavice sú však nitrilové rukavice dobrou voľbou na ochranu rúk pred bežnými chemikáliami.

 

Sú nitrilové rukavice recyklovateľné?

Áno, nitrilové rukavice sú recyklovateľné. Nitrilové rukavice je možné recyklovať. Musia však ísť do špeciálneho samostatného recyklačného koša, na rozdiel od štandardného recyklačného koša. 

 

Sú nitrilové rukavice biologicky odbúrateľné?

Jednorazové nitrilové rukavice sa nakoniec biologicky rozložia. Trvá však dlhšie, kým sa rozložia ako latexové jednorazové rukavice.

 

Sú nitrilové rukavice hypoalergénne?

Nitrilové jednorazové rukavice majú nižšiu mieru alergií ako latexové jednorazové rukavice. Nitril je vynikajúcou voľbou, pokiaľ ide o ľudí s alergiami alebo citlivou pokožkou. 

 

Nitrilové alebo latexové rukavice pre mechanikov?

Nitrilové rukavice sú pevnejšie ako latexové rukavice. Sú tiež odolnejšie voči chemikáliám, majú vyššiu odolnosť proti prepichnutiu a dodávajú sa vo farbách špecifických pre daný priemysel. Zatiaľ čo latexové rukavice sa častejšie vyskytujú v medicínsky spojených modrých a bielych farbách. Väčšina mechanikov potrebuje silné, obratné, chemikáliám odolné rukavice, preto zvyčajne vždy siahajú po čiernych nitrilových rukaviciach.

 

 

9 dôvodov, prečo sú nitrilové rukavice lepšie ako latex

 

 

 

 

Hľadáte ochranu rúk na jedno použitie na osobné alebo profesionálne účely? Ak áno, potom by vašou najlepšou voľbou boli práve nitrilové ochranné rukavice.

Prečo? Pretože sa ukázalo, že sú lepšie ako latexa iné podobné produkty na trhu, ktoré boli navrhnuté pre ochranu rúk.

Na rozdiel od latexu, nitril neobsahuje proteíny, ktoré môžu spôsobiť alergie na latex a alergické reakcie. Toto je hlavná výhoda produktov na báze nitrilu, najmä ak vaša práca vyžaduje, aby ste boli v kontakte s ľuďmi, ktorí môžu mať alergiu na latex.

Jednorazové nitrilové rukavice majú niekoľko ďalších výhod, vďaka ktorým sú celkovo tou najlepšou voľbou.

 

  1. Nitril má vynikajúcu chemickú odolnosť v porovnaní s latexom

Je známe, že latex má malú chemickú odolnosť, čo z neho robí zlú voľbu pri práci v laboratóriách, nemocniciach alebo dokonca pri používaní domácich čistiacich prostriedkov. Na druhej strane nitril má vynikajúcu chemickú odolnosť a je široko používaný v odvetviach, kde je nevyhnutná ochrana rúk. Patria sem lekárske a vedecké laboratóriá, výroba, chemické výrobné zariadenia, sektory súvisiace s ropou a plynom a iné vysoko rizikové pracoviská. V týchto prostrediach si nestačí len umyť ruky. Takže, keď príde reč na nitril vs latex, je jasné, že nitrilové rukavice chránia vaše ruky pred korozívnymi chemikáliami, ktorým latex neodolava. Navyše, nitrilové ochranné rukavice majú dizajn odolný proti prepichnutiu, ktorý môže ďalej chrániť ruky pred nebezpečnými chemikáliami.

 

 

  1. Jednorazové ochranné rukavice s najlepšou odolnosťou proti roztrhnutiu a prepichnutiu

Ktoré rukavice ponúkajú najlepšiu odolnosť proti roztrhnutiu a prepichnutiu? Jednoznačnou odpoveďou sú rukavice vyrobené z nitrilu. Nitril je 3 až 4-krát odolnejší voči prepichnutiu v porovnaní s latexom. Vďaka tomu je vhodným materiálom pre tých, ktorí hľadajú odolnú mechanickú ochranu rúk, alebo pre každého, kto vyžaduje ochranu na rizikových pracoviskách, najmä tam, kde sa používajú ostré predmety. Okrem toho sú tieto rukavice lekárskej a úžitkovej kvality schopné chrániť vaše ruky pred reznými ranami, škrabancami, otlakmi atď. Okrem toho pri skúmaní latexu zistíte, že prepichnuté diery sú v latexe ťažko rozpoznateľné a používateľovi hrozí, že bude vystavený nebezpečným materiálom. To nie je prípad nitrilu, čo z nich robí múdru voľbu pre spoľahlivú ochranu rúk,

 

  1. Priemysel alebo domácnosť – Používajte rukavice, ktoré 100 % neobsahujú latex

Nitrilové rukavice sú lepšie ako latexové, pokiaľ ide o predchádzanie alergickým reakciám pri ich nosení. Latex obsahuje prírodné kaučukové proteíny, ktoré môžu pri nosení spôsobiť alergickú reakciu, ale nitril nie. Okrem toho aj u tých jedincov, o ktorých nie je známe, že sú alergickí na latex, sa môže časom pri opakovanom používaní vyvinúť alergia na latex – čo nie je dobrý scenár pre tých, ktorí pracujú v odvetviach, ktoré vyžadujú používanie jednorazových ochranných rukavíc.

 

  1. Nitrilové rukavice ponúkajú vysokú hmatovú citlivosť

Nitril je špičkový materiál, ktorý umožňuje užívateľovi zachovať si hmat. To znamená, že používateľovi rukavíc umožňuje ľahko cítiť predmety v rukách a manipulovať s nimi. Na rozdiel od toho, iné materiály môžu obmedziť váš rozsah manipulácie s predmetmi, ako aj znížiť pocit dotyku. To môže byť v niektorých odvetviach problematické. Avšak nitril odstraňuje tento problém tým, že poskytuje vysokú hmatovú citlivosť. Stručne povedané, rukavice na jedno použitie vyrobené z nitrilu sú určené na použitie, keď je potrebná ochrana, pričom sa vyžaduje aj citlivosť a zručnosť.

 

  1. Ochranné rukavice, ktoré poskytujú správne a pohodlné nosenie

Zatiaľ čo jednorazové rukavice sú väčšinou navrhnuté tak, aby poskytovali ochranu, mali by tiež ponúkať pohodlie a schopnosť správne sedieť. Platí to najmä v odvetviach, kde sú ruky zakryté veľkú časť dňa – lekárske odbory, mechanické dielne, potravinársky priemysel, výrobné linky a ďalšie. Nitrilové rukavice ponúkajú pohodlie a strih, ktoré potrebujú profesionáli v odvetví, ako aj domáci používatelia. Umožňujú dokonalé prispôsobenie a prispôsobenie tvaru ruky. Okrem toho majú schopnosť reagovať na vašu fyzickú teplotu, vďaka čomu sa prispôsobia prirodzenému a pohodlnému noseniu.

 

5 MÝTOV O RUKAVICIACH

 

  1. VŠETKY RUKAVICE SÚ VYRÁBANÉ ROVNAKO

Toto nemôže byť ďalej od pravdy. Kvôli jednoduchosti sú hlavnými rozdielmi medzi ochrannými rukavicami materiál, z ktorého sú vyrobené, kvalita tohto materiálu a použité výrobné procesy. 

MATERIÁL RUKAVÍC

Na manipuláciu s potravinami odporúčame nitrilové rukavice, pokiaľ nejde o krátky kontakt pri manipulácii s potravinami na priamu spotrebu, v takom prípade môže byť vhodnejší iný typ rukavíc, ako je polyetylén. 

KVALITA RUKAVÍC

Kvalita rukavíc priamo súvisí s ich pevnosťou a odolnosťou. Cena nie je adekvátnym ukazovateľom kvality rukavíc pri manipulácii s potravinami.  

  1. HRUBŠIA RUKAVICA JE SILNEJŠIA

Pri kúpe jednorazových nitrilových rukavíc je ľahké mať mylnú predstavu, že hrubšie rukavice poskytnú extra pevnosť a lepšiu ochranu. Hrubé rukavice môžu klamať a dať vám falošný pocit bezpečia, ak sú vyrobené z lacných surovín. Pevnosť rukavíc je vysoko úmerná kvalite surovín. 

  1. VŠETKY JEDNORAZOVÉ RUKAVICE SÚ ČISTÉ

Pri čistote rukavíc na manipuláciu s potravinami zohrávajú hlavnú úlohu výrobné podmienky. Jednou z mnohých bežných skratiek v lacnej výrobe je zníženie čistenia umývacej nádrže alebo kvality vody. To vedie k dlhšiemu hromadeniu mikrobiálneho a chemického zaťaženia s následkami kontaktu používateľa rukavíc a potravín.

  1. LACNÉ RUKAVICE UŠETRIA PENIAZE

Lacnejšie rukavice vám nemusia nevyhnutne šetriť peniaze. Je potrebné vziať do úvahy kvalitu materiálov, životnosť a poruchovosť. Ak sa rukavica často trhá, obetuje to bezpečnosť potravín, vyžaduje sa opätovné použitie rukavíc. Z dlhodobého hľadiska možno míňate viac peňazí na nákup väčšieho množstva lacnejších rukavíc. 

  1. ETKY RUKAVICE SA PRI BEŽNOM POUŽÍVANÍ ROZTRHAJÚ

Jednorazové rukavice by sa pri bežnom používaní nemali trhať. Kvalitné ingrediencie a výrobné postupy vytvárajú kvalitnejšie rukavice. V dôsledku toho sú kvalitnejšie rukavice odolnejšie so zvýšenou pevnosťou a elasticitou. 

 

 

V našej ponuke nájdete rôzne typy nitrilových, vinylových rukávíc aj vo zvýhodnených baleniach: Ponuka Nitrilových/Vinylových rukavíc

Späť do obchodu