Nitrilové rukavice rúžové Mercator 100ks

nitrylex® pink

Vysoko kvalitné zdravotnícke bezpúdrové nitrilové rukavice ružovej farby.

Variant
Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 148/XL 148/L 148/XS 148/S Zvoľte variant
Značka: Mercator
€3,94 €3,28 bez DPH
Kategória: Farebné
Záruka: 2 roky
SON02513 OPRAVA
Tip

nitrylex® pink sú nitrilové, jednorazové, diagnostické a ochranné rukavice.

Ich výrazná - púdrová - ružová farba sa bude hodiť nielen ako základná pracovná pomôcka. 
Ružové rukavice Mercator Medical nitrylex® sú ideálne pre kozmetické salóny alebo kozmetický priemysel – všade tam, kde chceme vyniknúť!
Polymerizované rukavice bez púdru - polymérová vrstva umožňuje nosiť rukavice aj na mokrých rukách.
Patria do kategorie III, čo z nich robí bariéru pre baktérie, vírusy a plesne.

Normy a certifikáty:

 
Súlad so súčasnými štandardnými problémami:

Nariadenie (EÚ) 2017/745

EN 16523-1

Nariadenie (EÚ) 2016/425

EN ISO 374-1

EN ISO 374-2

EN 420

EN ISO 374-4

EN ISO 374-5

EN 455(1-4)

EN ISO 15223-1

EN ISO 13485

EN 1041Obsah balenia: 100 ks

Na Stiahnutie:

Návod

Vyhlásenie o zhode


Nitrilové a vinylové jednorazové rukavice – kde sa používajú a ako sa líšia?

 

Jednorazové rukavice sú potrebné na ochranu rúk sestier, kaderníkov, kuchárov a manikérov. Sú tenké a elastické, priliehajú k ruke, takže ich prakticky necítite a neprekážajú. Hlavná vec je vybrať správny materiál a veľkosť, pretože závisí od pohodlia pri používaní.

Najrozšírenejšie sú dnes nitrilové a vinylové jednorazové rukavice – využívajú sa pri rôznych činnostiach: chránia pred chemikáliami, nečistotami a zabraňujú prenosu nebezpečných vírusov a baktérií.

Nitrilové a vinylové jednorazové rukavice sa nosia počas lekárskych a kozmetických procedúr, pri práci s nebezpečnými biologickými a chemickými látkami.

Aký je rozdiel medzi vinylovými a nitrilovými rukavicami

Rôzne typy rukavíc majú špecifické vlastnosti. Tie ovplyvnia ich využitie.

Výhody nitrilových rukavíc

Nitrilové rukavice sú dobrou alternatívou latexu. Sú vyrobené zo syntetickej gumy, takže sú hypoalergénne a odolné voči chemikáliám, nepripúšťajú izokyanáty. Je ťažké ich poškodiť, preto sa považujú za najlepšiu voľbu na ochranu rúk kaderníkov, manikérov, pracovníkov hotelov a reštaurácií, stavbárov a zamestnancov upratovacích firiem. Spoľahlivo chránia ruky pred vonkajšími vplyvmi, kyselinami, zásadami a inými látkami, sú univerzálne a pohodlné.

Vinylové rukavice sú ďalšou alternatívou latexu. Sú vyrobené z polyvinylchloridu, môžu mať špeciálny náter pre ľahké nosenie a sú aj hypoalergénne. Sú husté a majú takmer rovnakú elasticitu ako nitril. A hoci nie sú také silné a majú o niečo nižšiu úroveň ochrany pred agresívnymi látkami, ich hlavnou výhodou je nízka cena.

Využitie vinylových rukavíc

Najčastejšie sa vinylové rukavice používajú v potravinárskom priemysle, kozmetických centrách a kúpeľoch. Majú menšiu odolnosť proti opotrebovaniu, takže pri interakcii s agresívnymi rozpúšťadlami a inými chemikáliami sa môžu zničiť, a preto nie sú vhodné pre zdravotnícky personál.

Zhrnutie

Každý typ jednorazových rukavíc má svoje výhody. Na prácu, ktorá si nevyžaduje špeciálnu ochranu rúk, si môžete vybrať lacnejší vinyl a ak potrebujete naozaj pevné rukavice, ktoré priliehajú a neprekážajú, je lepšie zvoliť nitrilové. Obe možnosti sú skvelou alternatívou pre ľudí alergických na latex.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu